גם לכם יש עוד בית (בית מגורים) למקרה אסון?

נניח שעל מנת לקבל ביטוח על הבית שלכם, חברת הביטוח הייתה דורשת ממכם לרכוש בית נוסף קצת יותר קטן למקרה של אסון. ז"א שאם הבית שלכם נחרב או עולה באש יהיה לכם בית נוסף כגיבוי. נשמע הזוי, לא? זה בדיוק מה שרוב הארגונים עושים היום! יש להם אתר DRP שהוא ב 80% זהה לאתר המקור והם משתמשים בו רק בעת חירום. אתם מבינים את גודל ההוצאה???

מודל הענן הציבורי מאפשר גמישות והוזלת עלויות בצורה שלא הכרנו עד עכשיו. יותר ויותר לקוחות מתחילים לחקור ולהיכנס למודל של הענן הציבורי. בעולם פתרונות המשכיות העסקית וה DR, מודל DR כשירות או DR בענן הוא מתאים ביותר. תחשבו על זה ככה, במקום להוציא מאות אלפי דולרים על אתר, חומרה, תוכנה ותשתית פשוט שוכרים שרתים וירטואלים בענן ומשתמשים בהם רק לפי הצורך. לדוגמה ניתן לרכוש שרתים יחסית "חלשים" בזול ובעת אסון לחזק אותם באופן דינאמי. כך משלמים בשוטף על שרתים זולים ורק באסון משלמים על שרתים מחוזקים יותר יקר.

מעבר לכך מקבלים את כול שאר היתרונות כגון: שימוש עצמאי ושליטה מלאה בשרתים עם פורטל שליטה ללא צורך לתקשר מול הספק (Self Provision), הספק דואג לתחזוקת החווה עם החומרה והתוכנה העדכניים ביותר, כמו כן, דואג לאבטחה ולתקשורת מהירה. מה שצריך זה רק קו אינטרנט, ספק ענן ותוכנת רפליקציה.

Double-Take היא התוכנה היחידה בעולם שיודעת לבצע רפליקציה בזמן אמת, כול תשתית לכול ענן. זה לא משנה אם יש לך שרתים פיזיים או וירטואלים, Hyper-v או VMware, מערכת הפעלה Windows או לינוקס. תוכל לקפלק את השרתים שלכם לענן לצרכי DRP.

לאחרונה יצרנו שת"פ עם מיקרוסופט לאור יציאת שירות חדש בענן שלהם (AZURE) שמספק מכונות וירטואליות On demand. באמצעות Double-Take לקוחות מיקרוסופט יכולים לרפלק את כול התשתית שלהם לענן של מיקרוסופט. להלן מאמר שכתבתי בבלוג של מיקרוסופט TechNet עם דוגמה להגנה על שרת פיזי לענן של מיקרוסופט. קריאה נעימה.

 


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>