כנס "הראש בעננים, הרגליים על הקרקע" של מיקרוסופט

אני הולך להיות מאוד אמיץ ולמשוך את החשמל לשרת על הבמה…

ביום שני 11 למרץ, מיקרוסופט מארחת כנס מעניין בנושא פלטפורמת הענן החדשה שלה IAAS. הכוונה ל Infrastructure as a Service או בקיצור אירוח מכונות וירטואליות בענן לפי דרישה. עד כה מיקרוסופט הייתה מאוד ידועה בשירותי הענן שלה בתחום SAAS כגון Office 365 ו PAAS עם מוצרי Azure ל SQL. בשנה האחרונה נכנסה למשחק שירותי תשתית בענן מול יריב קשה שכבר נמצא בשוק זמן רב – EC2 של Amazon.

אנחנו לא חיים בארה"ב ולכן העבודה מול אמזון היא בעייתית לאור כך שאין נוכחות גדולה בארץ ומעט מאוד משווקים ומטמיעים. לעומת זאת למיקרוסופט יש נוכחות גדולה מאוד בשוק הישראלי ולכן טבעי שחברות ירצו לשמוע ממיקרוסופט על הפתרונות שלה לתשתיות בענן הציבורי.

מיקרוסופט בחרו ב Double-Take כפתרון רפליקציה לענן הציבורי שלהם ויחד אנחנו מציעים ללקוחות פתרון משולב של תשתית DR בענן עם מנגנון רפליקציה חדשני. השילוב בין הפתרונות מספק את היכולות הבאות:

1. אתר DR בעלות נמוכה שכן הוא בענן ונצרך רק לפי דרישה. ללא צורך בהקמת תשתית יקרה.

2. אתר DR ממוקם בחול שיכול לתפקד גם במקרה של אסונות רחבים בארץ (מזג אוויר \ מלחמה וכדו').

3. מערכת רפליקציה בזמן אמת עם איבוד מידע קרוב ל 0.

4. רפליקציה מכול תשתית לענן של מיקרוסופט – שרתים פיזיים, וירטואלים (גם VMware), לינוקסים ועוד.

5. רפליקציה על קווי תקשורת איטיים WAN עם מנגנוני דחיסה ו Throttling.

אני אציג בכנס הקרוב את היתרונות האלו ועוד רבים אחרים. כמו כן אבצע מספר הדגמות מדליקות: אבצע Fail Over אמיתי לשלוש שרתים לענן של מיקרוסופט Azure באנגליה. שרת ראשון VMware במעבדה שלי בישראל, שרת שני שנמצא ב Amazon בארה"ב ושלישי, שרת פיזי חיי שיהיה איתי על הבמה. אני מתכוון לנתק לו את החשמל ולהראות איך מתעורר לאותה שנייה בענן של מיקרוסופט Azure כאשר הוא לא איבד מידע. מפחיד :) ….

אשמח לראותכם בכנס – יום שני הבא ב 11 למרץ ב 9 בבוקר בבית מיקרוסופט ברעננה. להלן לינק לרישום.

 


תגובה אחת על הפוסט “כנס "הראש בעננים, הרגליים על הקרקע" של מיקרוסופט

  1. קבלתי עדכון כרגע שהכנס נדחה. אעדכן ברגע שמיקרוסופט יעבירו לי תאריך חדש לכנס.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>