לחסוך ב 90% מנפח הוירטואליזציה על גבי ה Storage!

אחת ההוצאות הגדולות ביותר בארגונים כיום היא ההוצאה על Storage. Storage הוא מרכיב חיוני בכול ארגון המאפשר שרידות וביצועים בעיקר במערכות וירטואליות. הבעיה הגדולה מעבר לעלות הגבוהה, היא ביצועים. ככול שרוצים יותר ביצועים למערכות וירטואליות כך הנפח והעלות עולה. כול ארגון מחפש לחסוך עלויות תוך מתן שירות וביצועים יותר טובים. חסכון משמעותי בנפח יחד עם ביצועים גבוהים - האם זה אפשרי?

כאשר מתכננים רכישה של סטורג' חדש, לקוחים בחשבון שלושה נושאים: ביצועים, שרידות ונפח – בסדר הזה. לאחר שמחשבים את כמות ה I/O הדרוש ניתן בקלות לחשב כמה Disk Spindles צריכים על מנת  לעמוד בדרישת הביצועים לפי טכנולוגיית הדיסקים (FC, SAS, SATA וכדו'). כמו כן, צריכים להבחין ביחס בין קריאה לכתיבה שכן בפרויקטים כדוגמת VDI היחס הוא לעיתים 90/10. בנושא שרידות  צריך לשים לב שיש מספיק Spindles לעמוד בדרישות הביצועים בשימוש ב RAID שכן RAID יוצר קריאות I/O נוספות. בנושא נפח, צריך לחשב את כמות הנפח הדרוש אך לשים לב ש Spindles דורש נפח ברוטו יותר גדול. לדוגמה, אם לארגון יש 500 שרתים וירטואלים שכול אחד מהם משתמש ב 50 GB של Storage, צריך 25TB  נפח של Storage. כדי לעמוד ב 20,000 IOPS עם דיסקים 15K 450GB FC, שכול אחד מהם יכול לספק 200 IOPS, יש צורך ב 100 דיסקים. אבל 100 דיסקים של 450GB מספקים 45TB שזה הרבה מעבר לנפח האמיתי שהארגון צריך.

נקודה נוספת שצריך לשים לב, היא שבוירטואליזציה מתבצעות כתיבות I/O בצורה איטנסיבית ואקראית בכול שרת Host. דיסק המספק 200 IOPS לא יתקרב למהירות הזו מנקודת המבט של המכונה הוירטואלית. זאת הסיבה מדוע חייבים לבצע הוכחת יכולות לסטורג' בתשתית האמתית של הארגון כדי לקבל תמונת מבט אמתית של הביצועים.

Virsto הוא פתרון ייחודי בשוק שמאפשר שיפור ביצועים של עד פי 10 ויותר לסביבות וירטואליות על גבי Storage, כמו כן מקטין את השימוש ב Storage ב 90% ומאפשר ביצוע מאות Clones לשרתים וירטואלים בשניות בודדות. המוצר מיועד ל VMware ESX 5.1 ומטה ול Hyper-v 2012 ומטה. מכונות וירטואליות יוצרות בכול תשתית קריאות I/O בצורה לא מסודרת ואקראית ומתנקזות ל Driver אחד ב Host שמנסה לעמוד בקצב. כל מכונה וירטואלית תמתין עד שתקבל Acknowledge מה Host שהכתיבה התבצעה ותעבור לכתיבה הבאה, עניין שמעקב מאוד את המכונה הווירטואלית. Virsto כולל טכנולוגיה ייחודית בה הוא מבצע סדר קריאות ה I/O של המכונות הווירטואליות בכול Host ומעביר דרכו את הקריאות. בעת שמכונה וירטואלית מנסה לכתוב, הוא תופס את הכתיבה, שם אותה ב Log זמני ומיד שולח Acknowledge למכונה הוירטואלית שהכתיבה התבצעה, לאחר מכן Virsto מבצע את הכתיבה בפועל בצורה  A synchronicלדיסק. באופן הזה משפר את הביצועים של ה VMs בכתיבה עד פי 10 ויותר ואת הביצועים של הקריאה ב 20%.

ע"י שימוש ב Virsto הארגון בדוגמה שלנו יכול לקבל ביצועים הרבה יותר גדולים ובכך להשתמש בפחות דיסקים. במקום ב 100 דיסקים ב 20. אבל 20 דיסקים של 450GB  הם 9 TB ואמרנו שצריך 25 TB. גם פה Virsto מסייעת ע"י שימוש בטכנולוגיית Thin Provisioning. כדי לקבל ביצועים ממכונות וירטואליות כיום, ארגונים בד"כ יוצרים דיסקים בפורמט FIX. הארגון פה בדוגמה משתמש ב 500 שרתים וירטואלים עם 50 GB כול אחד. אך למעשה רוב הסיכויים שרוב המכונות הוירטואליות לא מתקרבות לשימוש ב 50GB  וצורכות 500 MB או 1GB . Virsto תנהל את כול נושא ה Thin Provisioning ותגרום לשרתים לחשוב שיש להם 50GB , למעשה יהיה להם רק את הנפח בשימוש. באופן זה ניתן לחסוך בין 70% ל 90% מנפח ה Storage. הטכנולוגיה של Virsto לשיפור ביצועים מונעת כל פגיעה בביצועים עקב שימוש ב Thin Provisioning.

ל  Virsto ישנה טכנולוגיה נוספת שמאיצה ביצועי יצירת Clones וגם חוסכת במקום נוסף ב Storage. הטכנולוגיה נקראת Single Image Management. בכול פעם שהארגון יצור שרת חדש מ Image קיים, Virsto  יוריד את נפח השרת המשוכפל ללא פגיעה בביצועים. Virsto מייצר Golden Image שנקרא vClone ומנהלת את כול הקריאות לדיסק הזה. Virsto תמקם את ה vClonee בדיסק מהיר וכול שאר המכונות יחשבו שיש להם גישה בלעדית לאותו Master. השיטה הזו הרבה יותר יעילה מ De-dup כי היא לא מייצרת מאות בלוקים בדיסק שצריך לבצע עליהם תהליך De-dup מלכתחילה.

החיסכון ב 90% של נפח ה Storage מתבטא באופן הבא: שיפור ביצועים של עד פי 10 ויותר לחסכון בכמות ה IOPS הדרוש. ז"א אם ארגון צריך 20,000 IOPS, עם Virsto הוא יכול להסתפק בחומרה שתספק 2000 IOPS בלבד. אין צורך בדיסקים FIX, Virsto ע"י שימוש בטכנולוגיית Thin Provisioning תנהל את צריכת הדיסק של הוירטואלים ללא ירידת ביצועים. בכול יצירת שרת עתידי, Virsto תנהל את ה vClone (Master Image) שלו ותחסוך ב 90% מהנפח העתידי שלו.


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>