רשמים מכנס CloudCon 2012

ביום שלישי האחרון הייתי שותף ומציג בכנס CloudCon 2012 שנערך במלון דויד אינטרקונטיננטל בת"א. לכנס הגיעו להערכתי כ 200 משתתפים שכללו אירגונים שונים בארץ, יועצים וספקי תשתית. כול הכנס סבב סביב פתרונות הענן החדשים שיש כיום בתחום ה IT וכיצד ניתן לקדם אותם אצל ארגונים. אני, כחלק מהחסות שלקחנו ב Singular יחד עם חברת Vision Solutions, בצעתי שתי מצגות. הראשונה הייתה הצצה כללית על פתרונות Double-Take להמשכיות עסקית לענן ומעבר לענן ללא השבתה. במצגת השנייה נכנסתי יותר לעומק איך הטכנולוגיה עובדת עם סרטוטים. את המצגת השנייה העברתי עם ה iPad שלי עם עט מיוחדת ל iPad שזה היה מגניב לכשעצמו :)

הבשורה הגדולה עליה דברתי במצגות שלי היא האפשרות לצור אתר התאוששות מאסון בענן שהוא דינאמי ונדרש לפי שימוש. ז"א בפתרונות DR "מסורתיים", הארגון רוכש את כול התשתית לאתר ה DR או לפחות משכיר אותו בעלות מלאה. באמצעות הענן, הארגון משלם רק בעת שימוש בפועל ז"א בעת אסון. התצורה הזו יכולה לחסוך לארגונים מאות אלפי דולרים במימוש אתר DR מהיר, זול וגדל לפי הצורך. כמו כן, אתר DR שבענן יכול להיות במדינה אחרת כך שהוא לא חשוף לאסונות ואיומים מקומיים. אז כאמור, הענן כפתרון DR הוא נהדר אך השאלה היא איך מיישמים את הפתרון הזה בפועל?

פה נכנס Double-Take. באמצעות הטכנולוגיה הייחודית שלו, הוא מאפשר לשכפל ולרפלק כול שרת מכול תשתית לכול ענן. שרתים פיזיים, שרתים וירטואלים מכול טכנולוגיה כגון VMware, Hyper-v, Xen ועוד. לא משנה מה סוג ה Storage באתר מקור. כמו כן הרפליקציה שלו היא Real Time Byte Level שזה אומר שה RPO קרוב ל 0 (איבוד מידע של שניות בלבד) והמידע נשאר עמיד (Consistent) ללא Snapshots.

לכן, השילוב של הענן שמספק שימוש לפי דרישה, גדילה ללא מגבלה, מרחק מהמדינה עם Double-Take שמספק מנגנון רפליקציה בזמן אמת ו DRP לכול תשתית, הוא מנצח.

לצפייה בסרטון מהכנס בו מראיינים אותי - אני מדבר מדקה 01:15

לצפייה בתמונות מהכנס.

להורדת המצגות: מצגת 1, מצגת 2.


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>