מה ההבדל בין אקרוניס (Acronis) לבין Double-Take?

בהרבה פגישות והרצאות בהם אני מציג את הפתרונות של Double-Take, לקוחות שאולים אותי מה ההבדל בין אקרוניס (Acronis) לבין Double-Take. למעשה, ישנם הבדלים רבים. ראשית היעוד של המוצרים. Acronis הוא מוצר שמיועד יותר לתחום הגיבויים המבצע גיבוי מתוזמן. Double-Take לעומתו הוא פתרון רחב לתחום המשכיות עסקית.

ישנם מספר תחומים בהם ישנם הבדלים:

שיטת גיבוי נתונים

Acronis מגבה את נתוני השרתים באופן מתוזמן ולא מספק הגנה בזמן אמת. ל Double-Take מנגנון רפליקציה Real-Time Byte Level להגנה בזמן אמת על שרת שלם ובכך מספק RPO קרוב ל 0.

זמינות High Availability

Acronis מספק גיבוי ושיחזור של נתונים או שרתים. Double-Take מספק אפשרויות Fail Over ו Fail Back בלחיצת כפתור. ה Fail Over יכול להתבצע לשרת מלא כולל מערכת הפעלה, אפליקציות ומסדי נתונים או ברמה אפליקטיבית בלבד. כמו כן ה Fail Over יכול לשנות את שם השרת, IP ו DNS לפי צרכי הארגון.

 

 

עבודה על קווי תקשורת איטיים – Wan Optimization

Acronis לא מסוגל לבצע כיווץ לגיבוי שהוא מבצע על גבי ה WAN אך כן מספק שליטה ברוחב פס לכול רפליקציה. Double-Take מספק דחיסה בשלוש רמות ושליטה ברוחב הפס לכול שרת עם תזמון ז"א ניתן להחליט שבמהלך היום מספקים לשרת רוחב פס של 512KB ובלילה 5MB לרפליקציה של הנתונים.

לסיכום ניתן לראות ש Acronis הוא כלי המיועד בעיקר לגיבויים של שרתים בתוך ה LAN לעומת Double-Take המתאים לארגונים שצריכים פתרון רחב שכולל המשכיות עסקית High Availability, פתרון לאתר DRP / BCP ו / או פתרון לרפליקציה בזמן אמת (ללא איבוד מידע או חלון גיבוי).


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>