המשכיות עסקית לכול Data Base בקלות

לב התשתית בכל ארגון הוא ה Data Base. לא משנה מה גודל הארגון, איזה מערכות מידע יש לו, כולם מתבססים בסופו של דבר על Data Base כלשהו. זה יכול להיות SQL, Oracle, Exchange, DB2, MySQL וכדו'. בסופו של יום מערכות ה ERP, CRM, הנה"ח, WEB וכדו' משתמשות ב Data Base לנהל את הנתונים Data Baseשעוברים דרכם למשימות רבות ומורכבות.

כיוון שה Data Base הוא הרכיב התשתיתי העיקרי בארגון, אחד האתגרים הגדולים הוא איך הארגון מגן על ה Data Base כך שבעת אסון, הארגון ימשיך לעבוד ומהר. למעשה, כל ייצרן Data Base כגון מיקרוסופט, אורקל, IBM וכדו', יצרו פתרונות שונים לביצוע פעילות זו. הפתרונות מתחלקים לפתרונות אפליקטיביים או פתרונות מבוססי חומרה לתסריטים שונים.  התסריטים הפופולאריים הם פתרונות High Avilability לשרידות מקומית באתר כגון Cluster, פתרונות רפליקציה להמשכיות עסקית באתר מרוחק ופתרונות גיבוי.

היתרון העיקרי בשימוש בפתרון המשכיות עסקית של היצרן הוא התמיכה שמקבלים שהיא מבית אחד – גם ל Data base וגם לפתרון השרידות. אך, ישנם הרבה מאוד חסרונות כגון:

 1. אם בארגון יש מספר Data Bases מיצרנים שונים, שימוש במספר רב של פתרונות מסרבל את התחזוקה והשימוש בעת חירום.

 2. ייצרן Data Base מתמחה בייצור Data Base ולא ברפליקציה. לכן הפתרונות שמציעים בדר"כ ברמה יחסית נמוכה מפתרונות של ספקים שמתמחים אך ורק בהמשכיות עסקית.

 3. לרוב הפתרונות כוללים שימוש בחומרה כגון Storage או רוחבי פס רחבים בעלות גבוהה.

 4. יישום הפתרון לעיתים ארוך ומסורבל. כמו כן התחזוקה לא פשוטה.

 5. הפתרונות בדר"כ לא יעילים על קווי תקשורת אטיים עם Latency גבוהה.

 6. העלות של הפתרונות שרידות של היצרן היא גבוהה. כך הם מרוויחים Extra על כל עסקה.

בפגישות אני ברוב המקרים מפתיע את הלקוחות בחשיפת פתרונות יעילים לשרידות Data Bases. הפתרון שלנו – Double-Take Avilability מספק הגנה ושרידות לכול Data Base ביעילות שלא קיימת בפתרונות של היצרנים. הפתרון מספק מספר יכולות מאוד מעניינות:

 1. מנוע רפליקציה ייחודי בשוק שלא קיים לאף ספק רפליקציה שנקרא – Real Time Byte Level Replication. הייחוד של המנוע הוא שהוא Micro Driver שנמצא על ה Kernel ועובד אך ורק בזיכרון. מצד אחד מבצע רפליקציה בזמן אמת ומספק RPO קרוב ל 0 גם על קווי תקשורת איטיים. מצד שני, שומר על Data Base Consistency לכול Data Base בזמן אמת. מצד שלישי, מכיוון שרץ רק בזיכרון, מספק רפליקציה עם Foot Print מאוד קטן על השרת – בין 1% ל 3% CPU בלבד באופן שוטף. הוא בנוי לשרתי Data Base כבדים.

 2. הפתרון כאמור מתאים לכול Data Base כגון SQL, Oracle, DB2, Exchange, MySQL וכדו'.

 3. מתאים למערכות הפעלה שונות כגון Windows, Linux, DB2, AIX.

 4. מבצע שתי סוגים של רפלקציות: Full Server – רפליקציה של שרת שלם כולל מערכת הפעלה מלאה ו System State לאתר מרוחק. Geo Cluster – רפליקציה של מסד נתונים בלבד לשרת Data Base מרוחק בתצורת Cluster ללא תלות בחומרה או במערכת הפעלה.

 5. פתרון אחוד למספר גדול של Data Bases עם קונסול אחוד.

 6. פשוט מאוד להטמעה ותחזוקה.

 7. מתאים את עצמו לסביבה הקיימת ולצרכים של הארגון. ללא דרישות קדם מיוחדות כגון Storage, רוחב פס, חומרה וכדו'.

 8. זול משמעותית מפתרונות מובנים של היצרנים.

Double-Take הוא מוצר שקיים מעל ל 20 שנה בשוק עם מנוע רפלקציה ייחודי ומנצח ומותקן בארץ במאות ארגונים ובעשרות אלפים בעולם. הפתרון הוא פתרון מוכח שבקלות ניתן להפיק ממנו ערך.

אשמח לענות על כל שאלה.

הכותב: ארז פז

erez@singular.co.il


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>