המשכיות עסקית בין יבשות – האתגר של TraderTools

לפני חצי שנה פנו אלי חברת TraderTools עם אתגר מעניין. הם ביקשו שאתפור להם פתרון להמשכיות עסקית לשרתים וירטואלים על גבי VMware מ Hosting site אחד לאחר. עד פה הכול בסדר. הפתרון צריך להיות בזמן אמת, ז"א איבוד מידע מינמאלי (RPO = ל 0 או קרוב ל 0). כמו כן, לרפלק את השרתים בין יבשות! מה זאת אומרת בין יבשות, זה אומר ששרתי הייצור נמצאים באנגליה ב Hosting Site ושרתי היעד יהיו בארה"ב ב Hosting Site. ישנו מרחק "קטן" של 5500 ק"מ ו Latency של בערך 160 millisecond… אז מה עושים?

Tradertools היא חברת HighTech ישראלית הממוקמת ברעננה. החברה מפתחת פלטפורמה למסחר במט"ח עבור גופים פיננסיים. הפלטפורמה מספקת לגופים פיננסייםוללקוחותיהם אפשרות לקבוע מחירים, פרסומם וביצוע פקודות במט"ח. הייחוד של החברה הוא יכולת לספק ללקוחות פלטפורמה אישית סגורה ומאובטחת לביצוע פעולות במט"ח בשונה מפלטפורמות אחרות אשר נותנות שירות על גבי האינטרנט בצורה שאינה מספיק בטוחה.

TraderTools מספקים ללקוחותיהם תשתית מסחר מאובטחת ומגובת. כמו כן, רוצים לספק ללקוחותיהם רפליקציה של כול הנתונים בזמן אמת ושרידות לאתר DRP ליבשת אחרת. לצורך כך פנו אלי.

ליישום הפתרון השתמשתי ב Double-Take Availability שמיועד למשימות מיוחדות כאלו. הפתרון של Double-Take תומך בפתרון לוירטואליזציה של VMware ומאפשר לבצע רפליקציה בין ESX שנמצאים במקומות שונים בעולם בסגמנטים אחרים. למעשה Double-Take מאפשר רפליקציה בין כול וירטואליזציה לכול וירטואליזציה כגון VMware ל Hyper-v וכדו'. באמצעות מנגנון ה Real Time Byte Level Replication קבלנו רפליקציה בזמן אמת עם RPO שהוא באמת קרוב ל 0. המנגנון הייחודי הזה שומר על Consistency של כול אפלקיציה לא משנה אם זה Data Base, קבצים פתוחים וכל זאת ללא ביצוע SnapShots בשרת המקור על מנת לא לגזול ביצועים. הקו לאינטרנט בשתי החוות הוא 100mb שבו משתמשים שרתי הייצור. על קו זה יצרנו VPN site to site בין שתי תשתיות המחשוב לאבטחה גבוהה. היו לנו שתי אתגרים, הראשון, latency גבוה והשני ניתוקים אקראיים של תקשורת שהיו באותה תקופה בגלל תקלות  של ספקי התשתית. ל Double-Take מנגנון ייחודי בהתמודדות עם קווי תקשורת "מאתגרים". הוא ביצוע את הרפליקציה הראשונה (Mirror) לכול השרתים תוך יום וחצי והמשיך בצורה יציבה להגן על השרתים למרות ניתוקים אקראיים שקרו וה latency הגבוהה.

לאור הצלחת הטמעת פתרון ה BCP על תשתית הלקוח הראשון של TraderTools, הטמעתי את פתרון ה BCP בתשתית לקוח נוסף של TraderTools והכוונה היא להטמיע ללקוחות נוספים בהמשך.

תוכלו לקרוא את סיפור הלקוח המלא בפורמט עברי ובפורמט אנגלי.


כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>