לעבור מ VMware ל Hyper-v 2012 זה קל?

מיקרוסופט הכריזה –  Windows server 2012 יצא בגרסה סופית. בגרסה החדשה יש חידושים רבים שהופכים את המערכת לאטרקטיבית במיוחד. אחד החידושים החשובים הוא ה Hyper-v החדש והמשופר שממש נושק ל VMware ביכולות ובביצועים ואפילו בחלק מהמקרים עובר אותו! ארגון שעובד עם VMware בשרתי הייצור שלו וחושב לעבור ל Hyper-v החדש צריך לבצע פרויקט מגרציה מורכב של העברת המערכות מתשתית וירטואלית אחת לאחרת. פרויקט כזה הוא מורכב ודורש השבתה ברוב המקרים.

חברת Vision Solutions יחד עם מיקרוסופט יצרו פתרון משותף אשר מקל משמעותית על לקוחות בפרויקט מעבר מ VMware ESX ל  Windows server 2012 Hyper-v. הפתרון כולל מענה לאתגרים הבאים:

  1. מסגרת זמן הפרויקט.
  2. זמן השבתה בעת מעבר מ VMware ל Hyper-v.
  3. שמירה על Constancy של מערכות הפעלה, אפליקציות ו Data Bases.
  4. תשתית חומרה וירטואלית שונה.
  5. מרחק בין Hosts (מעבר בין אתרים).
  6. בדיקות על תשתית יעד hyper-v לפני מעבר.
איור תתשית מעבר מ VMware ל Hyper-v

איור תתשית מעבר מ VMware ל Hyper-v

המערכת כוללת חיבור של תשתיות System Center תומכות כגון SCVMM לניהול התשתית הכפולה, SCSM לניהול תהליכי ההסבה, ו Orchestrator לביצוע Workflow לפני או אחרי המעבר. לב הפתרון הוא Double-Take Move שמכיל מנגנון רפליקציה שנקרא Real-Time Byte Level Replication שיבצע רפליקציה לשרתי המקור ב VMware  אל שרתי היעד ב Hyper-v. הייחודיות של המנגנון הוא היכולת לשמור על Consistency של כול מערכת הפעלה, אפלקיציה או Data Base ב Real Time ללא ביצוע Snapshots בשרתי המקור.

Double-Take Move כולל יכולות נוספות המאפשרות לו להעביר שרתים וירטואלים מתשתית VMware ל Hyper-v תוך "שתילת" ה VM tools הרלוונטיים לאחר הסבה. כיוון שהמערכת לא תלויה בחומרה ניתן לבצע את המעבר בין Storages שונים ובין שרתי Hosts עם חומרה שונה. כמו כן המערכת מיועדת לעבוד על גביה ה WAN עם יכולת דחיסת המידע פי 3,  Throttling למסגרת רוחב פס ו Schedule כך שניתן להעביר שרתים גם לאתר מרוחק ללא השבתה.

כל הפעולות האלו מתבצעות ללא השבתה של שרתי המקור וללא הפרעה לעבודת המשתמשים מולם. במועד שהוחלט מראש ניתן לבצע מעבר לתשתית ה Hyper-v לצורך בדיקה בלבד ללא השבתת שרתי המקור. השרתים הוירטואלים נדלקים ומתחברים לתשתית זמנית לבדיקה. כמו כן, ניתן לתאם את המעבר בפועל ל Hyper-v שיגרום להשבתה של כמה דקות – הזמן שייקח לשרת הוירטואלי להידלק ב Hyper-v.

Double-Take Move מייצר את המכונות הוירטואליות באופן אוטומטי ב Hyper-v ומכין אותם לקראת ההסבה. ניתן לבצע את המעבר באופן אוטומטי – ברגע שהרפליקציה הראשונה הסתיימה, המערכת תבצע Cut Over (שרת המקור יכבה ושרת היעד יידלק).

אני באופן אישי כבר בצעתי עשרות הסבות כאלו של שרתים אצל לקוחות מ VMware ל Hyper-v והמערכת עובדת מצוין. כמו כן בצעתי רפליקציה בין שרתי Amazon שעובדים על XEN בארה"ב לשרתי Azure שעובדים על Hyper-v בצרפת – גם פה עבד מדהים וללא השבתה. ראה פוסט שלי על הנושא.

אין ספק שקפיצת המדרגה שמיקרוסופט עשתה תדחוף הרבה ארגונים לשקול ולבצע מעבר בפועל מ VMware ל Hyper-v. חשוב לזכור שעבור מרבית שרתי הייצור המעבר לא חייב להיות קשה אלא מהיר, ללא השבתה ונשלט ממערכת מרכזית.

להלן ברושור של Vision Solution בנושא.


תגובה אחת על הפוסט “לעבור מ VMware ל Hyper-v 2012 זה קל?

  1. פינגבאק: לעבור מ VMware ל Hyper-v 2012 זה קל? - המשכיות עסקית בעולם מיקרוסופט

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

     

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>